Multisplit – Zaolzińska Wrocław

/ 8 lutego, 2024 / Możliwość komentowania Multisplit – Zaolzińska Wrocław została wyłączona

Oceń post

Nasze realizacje

Trwają prace instalacyjne klimatyzacji w układzie multisplit przy ul. Zaolziańskiej we Wrocławiu. Jednym z elementów wspomnianej instalacji jest klimatyzator kanałowy, drugim zaś klimatyzator kasetonowy. Niebawem dodamy aktualizację ze zdjęciami skończonego montażu instalacji (Multisplit – Zaolzińska Wrocław).

 

Multisplit - Zaolzińska Wrocław Multisplit - Zaolzińska Wrocław

(Multisplit – Zaolzińska Wrocław)

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT  – o co chodzi?

Instalacja klimatyzacji w układzie multisplit działa często z takimi samymi, lub bardzo podobnymi jednostkami wewnętrznymi, co w układzie split. Z tego względu na pierwszy rzut oka można nie dostrzec między nimi różnicy. Układ split charakteryzuje fakt, że do każdej jednostki wewnętrznej podłączona jest jedna jednostka zewnętrzna. W klimatyzacji typu multisplit sprawa wygląda już nieco inaczej. Jak sama nazwa wskazuje, do jednej jednostki zewnętrznej możliwe jest podłączenie wielu jednostek wewnętrznych (zazwyczaj 2-5).

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT  – jak to jest możliwe?

Rozwiązanie to opiera się na połączeniu skraplacza z parownikiem w sposób równoległy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w elektroniczny zawór rozprężny. Jego zadaniem jest dostosowanie ilości czynnika chłodniczego do obciążenia cieplnego danej jednostki.  Dzięki temu wydajność urządzenia może być regulowana, a tym samym osiąga się znaczną elastyczność działania takiego systemu.

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT  – zalety takiego rozwiązania

Ogromnym atutem układu multisplit jest możliwość instalacji klimatyzacji w wielu pomieszczeniach, przy braku miejsca bądź zgody na zamontowanie kilku jednostek zewnętrznych. Rozwiązanie to pozwala na chłodzenie jednego pomieszczenia, oraz jednoczesne chłodzenie kilku pomieszczeń na pełnej bądź ograniczonej mocy urządzenia.
Kolejną zaletą takiej instalacji jest możliwość wyboru zarówno klimatyzatorów naściennych, jak i podsufitowych, kanałowych, czy przypodłogowych. Dzięki temu przy wyborze urządzeń nie trzeba kierować się jedynie zapotrzebowaniem na moc chłodniczą, ale można również mieć na względzie estetykę i własne preferencje.
Dobór na podstawie mocy chłodniczej także pozwala na znaczną elastyczność. Jednostki wewnętrzne dobieramy  tak, aby suma ich mocy stanowiła zakres 50-100% mocy jednostki zewnętrznej.

 

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT – dla kogo?

Rozwiązanie to dedykowane jest m.in. do większych obiektów takich jak np. biurowce, hotele, galerie handlowe . Swoje zastosowanie znajdzie również w domach jednorodzinnych , w których inwestorowi zależy aby nie szpecić elewacji dużą ilością jednostek zewnętrznych.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Jak wiadomo – ilu ludzi, tyle potrzeb.  Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą znaleźć rozwiązanie dostosowane specjalnie do Ciebie.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony na Facebook’u