Klimatyzacja Haier Multisplit – Wrocław

/ 23 maja, 2022 / Możliwość komentowania Klimatyzacja Haier Multisplit – Wrocław została wyłączona

5/5 - (1 vote)

Klimatyzacja Haier Multisplit – Wrocław

Kolejną z naszych realizacji była instalacja klimatyzacji Haier w wersji multisplit. Instalacja obejmowała montaż trzech jednostek wewnętrznych (model Haier Flexis), dwóch o mocy 2,5 kW, oraz jednej o mocy 3,5 kW. Montaż był dosyć wymagający, a my lubimy takie wyzwania! Konieczne było przygotowanie bruzd, którymi prowadzone były przewody od jednostki zewnętrznej do jednostek wewnętrznych. Oceńcie naszą pracę. Dla nas najważniejsze było zadowolenie inwestora z końcowego rezultatu instalacji.
(Klimatyzacja Haier Multisplit – Wrocław)

 

Czym jest klimatyzacja w wersji multisplit?

Instalacja klimatyzacji w układzie multisplit działa często z takimi samymi, lub bardzo podobnymi jednostkami wewnętrznymi, co w układzie split. Z tego względu na pierwszy rzut oka można nie dostrzec między nimi różnicy. Układ split charakteryzuje się tym, że do każdej jednostki wewnętrznej podłączona jest jedna jednostka zewnętrzna. W klimatyzacji typu multisplit sprawa wygląda już nieco inaczej. Jak sama nazwa wskazuje, do jednej jednostki zewnętrznej możliwe jest podłączenie wielu jednostek wewnętrznych (zazwyczaj 2-5).

Jak to działa?

Rozwiązanie to opiera się na połączeniu skraplacza z parownikiem w sposób równoległy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w elektroniczny zawór rozprężny. Jego zadaniem jest dostosowanie ilości czynnika chłodniczego do obciążenia cieplnego danej jednostki.  Dzięki temu wydajność urządzenia może być regulowana, a tym samym osiąga się znaczną elastyczność działania takiego systemu.

 

Zalety tego rozwiązania.

Ogromnym atutem układu multisplit jest możliwość instalacji klimatyzacji w wielu pomieszczeniach, przy braku miejsca bądź zgody na zamontowanie kilku jednostek zewnętrznych. Rozwiązanie to pozwala na chłodzenie jednego pomieszczenia, oraz jednoczesne chłodzenie kilku pomieszczeń na pełnej bądź ograniczonej mocy urządzenia.
Kolejną zaletą takiej instalacji jest możliwość wyboru zarówno klimatyzatorów naściennych, jak i podsufitowych, kanałowych, czy przypodłogowych. Dzięki temu przy wyborze urządzeń nie trzeba kierować się jedynie zapotrzebowaniem na moc chłodniczą, ale można również mieć na względzie estetykę i własne preferencje.
Dobór na podstawie mocy chłodniczej także pozwala na znaczną elastyczność. Jednostki wewnętrzne dobieramy tak, aby suma ich mocy stanowiła zakres 50-100% mocy jednostki zewnętrznej.

klimatyzacja Haier multisplit - Wrocław

Zapraszamy do kontaktu.

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła, oraz rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!