Rekuperacja Wrocław

Usługa

Rekuperacja

Rekuperacja, najprościej ujmując, to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie ciągu – zasysaniu powietrza – wytwarzanym przez kominy.

rekuperacja
rekuperacja,

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja, najprościej ujmując, to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie ciągu – zasysaniu powietrza – wytwarzanym przez kominy. Ma to jednak wiele wad, jak między innymi: wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń i mieszkań.

Podsumowanie

Podsumowując, rekuperacja to system do wymiany zużytego, brudnego powietrza w pomieszczeniach na czyste i świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego ciepła.

.

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, działa na zasadzie ruchu powietrza wytwarzanego przez maszynę – czyli rekuperator. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego, powietrza usuwanego i odzyskiwanie ciepła z nagrzanego lub brudnego (czyli wilgotnego lub z CO2) powietrza.

Kontakt dla klientów. Zapraszamy +48 505-453-666


Strona kontaktowa

Dlaczego my

Pomiary

Wykonujemy pomiary skuteczności pracy instalacji wentylacji, a także pomiary pracy urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń z zakresu klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz cctv. Wykonujemy czyszczenie i konserwację urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i cctv.

Projektowanie

Wykonujemy projekty budowlane i wykonawcze z zakresu instalacji sanitarnych, a w szczególności projekty wentylacji i klimatyzacji.

Wykonastwo

Oferujemy usługi z zakresu wykonawstwa instalacji sanitarnych, a w szczególności z zakresu dostawy i montażu klimatyzacji i wentylacji. W ofercie znajduje się również wykonawstwo instalacji i urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej.