Pompy warte uwagi – NEOHEAT

/ 10 września, 2021 / Możliwość komentowania Pompy warte uwagi – NEOHEAT została wyłączona

Oceń post

Co nowego?

Pompy warte uwagi – Neoheat. Rynek pomp ciepła na przestrzeni ostatnich lat rozwija się w zawrotnym tempie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom producenci wprowadzają na rynek urządzenia, które są coraz bardziej nowoczesne, ekologiczne i dostosowane do potrzeb klientów. Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy model pomp marki Neoheat – Eko II Plus.

 

pompy warte uwagi - neoheat
Pompy warte uwagi – NEOHEAT

 

Co ją wyróżnia?

Pompy Neoheat Eko w wersji „Plus” charakteryzuje wbudowany zbiornik CWU o pojemności 250l.  Zbiornik w najnowszej  wersji tego modelu wyposażony jest w anodę magnezową, która ze względu na swoje właściwości pozwoli uchronić go przed korozją elektrochemiczną. Dodatkową zaletą jest materiał, gdyż zbiornik zbudowany jest ze stali nierdzewnej. Warto także wspomnieć o wysokiej jakości podzespołach składających się na to urządzenie. Inwerterowa pompa obiegowa marki Grundfos, sprężarka Mitsubishi, zawór rozprężny Carel, to tylko kilka komponentów świadczących o klasie tych pomp.

 

NEOHEAT Eko Plus II

Model ten występuje w typoszeregu 6, 9 i 12 kW, dzięki czemu pompa może ogrzewać zarówno mniejsze, jak i większe domy. Dodatkowa grzałka sekwencyjna o mocy 6kW zapewnia skuteczną pracę urządzenia także w przypadku szczególnie mroźnych dni. Szereg czujników temperatury, zawory i grupy bezpieczeństwa tworzące instalację pozwolą na poprawne działanie systemu grzejnego przez długie lata. Szczególny komfort użytkowania osiągnięto dzięki sterowaniu Copeland. Istnieje możliwość  zdalnego sterowania, oraz kontroli dwóch obiegów ciepła. Pompa sprawdzi się zarówno w przypadku domów z ogrzewaniem podłogowam, jak i ogrzewanych tradycyjnymi grzejnikami.

 

Ekologiczność

Systemy te wymagają jedynie 1 kW energii elektrycznej, aby wyprodukować 3-5 kW energii cieplnej. W nowej generacji pomp Eko Plus zastosowano czynnik R32. W stosunku do wykorzystywanego wcześniej czynnika R410A, wykazuje on znacznie niższe oddziaływanie na środowisko naturalne. Wskaźnik GWP określający tworzenie efektu cieplarnianego jest niemal 3-krotnie mniejszy. Zastosowanie czynnika R32 pozwala na ograniczenie wielkości rurociągów i zwiększa wydajność instalacji grzewczej. Dodatkowo, czynnik ten jest tańszy, gdy cena czynnika R410A stale rośnie.

 

Zachęcamy do kontaktu

Nasza firma specjalizuje się w prostych rozwiązaniach, oraz w takich, które wymagają bardziej złożonego podejścia.
W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się  zarówno ekonomiczne jak i efektywne.