Pompy Ciepła Wrocław

Powietrzne pompy ciepła  –

dlaczego warto?

 

       W przypadku budynków pozbawionych dostępu do sieci gazociągowej nasuwa się pytanie, jaki rodzaj źródła ciepła wybrać? Ze względu na cenę paliw, energii, oraz kosztów eksploatacyjnych, na szczególną uwagę zasługują powietrzne pompy ciepła. Wykorzystuje się je jako główne źródło ciepła, a także jako instalację uzupełniającą nadrzędny system grzewczy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się podłączenie drugiego źródła ciepła – kolektorów słonecznych, bądź kotła grzewczego. Pompy ciepła mogą posłużyć zarówno do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do efektywnego chłodzenia pomieszczeń w cieplejsze dni. Do zalet pomp ciepła typu powietrze/woda, można zaliczyć również ich nowoczesny design.

Korzyść dla Ciebie i środowiska

 
 
 

          Nowoczesne modele pomp ciepła posiadają opcję łatwego przejścia z trybu grzania na chłodzenie.  Pozwala to na sprawne dostosowanie warunków mikroklimatycznych do aktualnych potrzeb mieszkańców. Powietrzne pompy ciepła gwarantują całoroczne podgrzewanie wody, oraz efektywne ogrzewanie, bądź chłodzenie domu, przy zachowaniu bardzo korzystnych warunków roboczych. Tak działają np. inwerterowe pompy Neoheat Fuji Electric, które energię pozyskaną z atmosfery przekazują do cieczy w układzie grzewczym. Systemy te wymagają jedynie 1 kW energii elektrycznej, aby wyprodukować 3-5 kW energii cieplnej. Ze względu na wykorzystanie powietrza zewnętrznego jako źródła ciepła, jego produkcja możliwa jest nawet, gdy temperatura zewnętrzna osiąga -25ºC.  Taki system jest świetnym rozwiązaniem dla  małych działek i alternatywą dla pomp gruntowych, ponieważ zbędne jest wykonywanie dolnego źródła energii w postaci wymiennika gruntowego. Sprawdzi się on także w przypadku, gdy chcemy obniżyć koszty ogrzewania domu, w którym wykorzystywane są już inne, konwencjonalne źródła ciepła jak np. kotły olejowe, lub zasilane propan-butanem.

Kompaktowa forma, łatwość obsługi

              Rosnąca popularność pomp ciepła powietrze-woda nie wynika jedynie z ich funkcjonalności, ale także z ich intuicyjnej obsługi i kompaktowości. Ze względu na niewielkie rozmiary i nowoczesny design, mogą być ulokowane zarówno w pomieszczeniach gospodarczych, jak i w bardziej reprezentacyjnych wnętrzach. 

                  Modele o wyższym zaawansowaniu technologicznym posiadają funkcję sterowania przy użyciu smartfona lub tabletu. Zdalny dostęp do serwisu pozwala na szybszą diagnozę serwisanta w przypadku wystąpienia usterki, oraz na pełną kontrolę użytkownika nad urządzeniem, również poza domem. Łatwy w obsłudze sterownik, wyposażony w duży wyświetlacz umożliwia  samodzielną zmianę ustawień np. temperatury, która może osiągać inne wartości na kaloryferach, a inne w przypadku ogrzewania podłogowego. Po podłączeniu systemu do komputera wygenerujemy raport historii pracy pompy ciepła. Regulacja prędkości i niski poziom głośności  sprawia, że praca urządzenia jest niemal niezauważalna. Takie zalety dostrzegą szczególnie użytkownicy posiadający małe dzieci, oraz osoby starsze. 

Cena i jakość 

        Oferowane przez naszą firmę powietrzne pompy ciepła są produktami niezawodnymi, trwałymi i wydajnymi, na które zapewniamy naszym klientom kilkuletnią gwarancję. Niezależnie od tego czy mówimy o usługach związanych z klimatyzacją, pompami ciepła, wentylacją czy też telewizją przemysłową, nasze usługi cechuje bardzo wysoka jakość, potwierdzona wieloma pozytywnymi opiniami funkcjonującymi zarówno na naszej stronie, jak i w środowisku. Poza tym elementem, który nas wyróżnia, jest również bardzo atrakcyjna cena. Jest to aspekt, do którego szczególną wagę przywiązuje bardzo wielu klientów. Nasze usługi są kierowane do podmiotów, do firm jak i do osób prywatnych. Oferujemy rozwiązania, które są  bardzo elastyczne pod względem cenowym, jak również pod wieloma innymi względami. Pompa ciepła jest wprawdzie dość kosztowną inwestycją, aczkolwiek w dłuższej perspektywie czasu pozwala na spore oszczędności i jest efektywnym , oraz ekologicznym sposobem na ogrzewanie budynku. Rozwiązanie, które zarówno ogrzeje wnętrze w okresie zimowym i ochłodzi je w upalne dni, jest korzystne ekonomicznie, gdyż eliminuje potrzebę dodatkowej instalacji klimatyzacji. Dotyczy to także braku konieczności budowy komina, oraz przyłącza gazowego. Uniwersalność tych urządzeń przyczynia się do ciągłego wzrostu ich popularności i coraz częstszego zastosowania wśród inwestorów indywidualnych.

     

 

pompy
pompa

Pompy Ciepła we Wrocławiu

Jesteśmy otwarci nie tylko na rozwiązania standardowe, ale także na sytuacje, w których potrzeba jest pewnych niekonwencjonalnych i niestandardowych rozwiązań. Wszystko po to, żeby nasi klienci byli w pełni zadowoleni i mogli korzystać ze sprawnej klimatyzacji, ze sprawnych urządzeń wentylacyjnych, pomp ciepła czy też innych elementów znajdujących się w naszej bogatej ofercie.

Pompy dla domu i biura

Warto zatem bliżej zapoznać się z naszą ofertą i jeśli ktoś nosi się z zamiarem założenia klimatyzacji w domu, w pracy, w biurze, to jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom. Podobnie sytuacja wygląda w odniesieniu do innych składowych proponowanych przez naszą firmę usług. Na rynku miasta Wrocław istnieje bardzo wiele podmiotów zajmujących się klimatyzacją, wentylacją i usługami związanymi z tymi zagadnieniami. Nasza firma bez wątpienia przoduje w swojej branży.

Kontakt dla klientów. Zapraszamy +48 505-453-666


Strona kontaktowa

Dlaczego my

Pomiary

Wykonujemy pomiary skuteczności pracy instalacji wentylacji, a także pomiary pracy urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń z zakresu klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz cctv.

Wykonujemy czyszczenie i konserwację urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i cctv.

Projektowanie

Wykonujemy projekty budowlane i wykonawcze z zakresu instalacji sanitarnych, a w szczególności projekty wentylacji i klimatyzacji.

Wykonastwo

Oferujemy usługi z zakresu wykonawstwa instalacji sanitarnych, a w szczególności z zakresu dostawy i montażu klimatyzacji i wentylacji. W ofercie znajduje się również wykonawstwo instalacji i urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej.