Pompy ciepła Panasonic T-cap – Bukowina

/ 20 maja, 2023 / Możliwość komentowania Pompy ciepła Panasonic T-cap – Bukowina została wyłączona

Oceń post

Nie tylko nowe budynki

Wbrew opiniom sceptyków ekologicznych rozwiązań, jakimi są np. pompy ciepła, sprawdzą się one zarówno w nowych budynkach, jak i w tych starszych. Wszystko jest kwestią dobrego zaplanowania przedsięwzięcia i odpowiedniego doboru urządzenia. Co warto uwzględnić podczas planowania modernizacji? Z pewnością izolacyjność budynku. Jeśli pozostawia ona trochę do życzenia, to można rozważyć np. dołożenie kilku centymetrów styropianu na ścianach i waty mineralnej, lub pianki PUR na poddaszu. Istotna jest także izolacyjność drzwi i okien. Jeżeli inwestor nie planuje ich wymiany na nowsze i bardziej szczelne, to zdecydowanie warto rozważyć ich wyregulowanie. Czasami prozaiczna wymiana uszczelek potrafi przynieść wymierne skutki. Dlaczego to takie ważne? Im mniej uciekającego z domu ciepła, tym mniej energii cieplnej trzeba dostarczyć, aby go ogrzać. Przekłada się to bezpośrednio na moc urządzenia, oraz ilość zużytej przez nie energii elektrycznej. Pompa o wyższej mocy jest droższa, a więcej zużytej energii to wyższe rachunki za prąd (Pompy ciepła Panasonic T-cap).

 

Nasza realizacja – panasonic T-Cap

Producenci pomp ciepła szybko odpowiedzieli na potrzeby swoich konsumentów. Czego wynikiem stały się pompy ciepła dedykowane w szczególności do modernizowanych budynków. Dzięki wygrzewaniu wody do wyższego parametru temperaturowego, urządzenia te z powodzeniem mogą współpracować ze standardowymi grzejnikami. Przykładem tego typu urządzeń są pompy ciepła Panasonic T-Cap. Charakteryzuje je wysoka klasa efektywności energetycznej, oraz stała wydajność do -20°C. Temperatura wylotowa modułu hydraulicznego osiąga nawet 60°C. Urządzenia te pracują nawet w tak niskich temperaturach zewnętrznych jak -28°C. Jednostki te mają wbudowany filtr magnetyczny wody i przepływomierz, a także automatyczny zawór oczyszczający powietrze. Produkcja ciepłej wody użytkowej może odbywać się zarówno z zasobnikiem zewnętrznym, jak i z jednostką o wbudowanym zbiorniku CWU. Pompy te są bardzo intuicyjne, dzięki łatwemu w użyciu zdalnemu sterownikowi. Zdalna zmiana ustawień może odbywać się dzięki funkcji obsługi za pośrednictwem chmury. W tym celu wystarczy zastosować moduł CZ-TAW1.

Realizowany przez nas montaż obejmował wymianę dotychczas pracującego pieca stałopalnego, na pompę ciepła Panasonic T-Cap 3-faz. o mocy 9kW. Ze względu na współpracę układu z instalacją solarną, zastosowano zewnętrzny zbiornik Joule ze stali nierdzewnej o dwóch wężownicach, oraz bufor o pojemności 100l.

 

Pompy ciepła Panasonic T-cap - Bukowina Pompy ciepła Panasonic T-cap - Bukowina Pompy ciepła Panasonic T-cap - Bukowina

 

Zapraszamy do kontaktu!

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!