pompy ciepła Panasonic HP – Tokary

/ 11 maja, 2023 / Możliwość komentowania pompy ciepła Panasonic HP – Tokary została wyłączona

Oceń post

Czas ekologicznego ciepła

Pompy ciepła typu powietrze-woda cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z wielu przyczyn. Kwestie ekonomiczne odgrywają tu dużą rolę. Po pierwsze, koszta montażu takiej pompy są znacznie niższe w stosunku do pomp gruntowych. Dodatkowo, jeśli inwestor decyduje się na instalację pompy ze współpracą z fotowoltaiką, to koszty zużycia energii przez pompę również znacznie maleją. Kolejnym aspektem jest sam proces instalacji tego źródła grzewczego. Jest on mniej inwazyjny i pracochłonny w stosunku do pomp gruntowych. Nie wymaga też w tym celu konkretnej powierzchni działki, bo wystarczy jedynie niewielkie miejsce przeznaczone na jednostkę zewnętrzną. Nie można nie wspomnieć o ważnym punkcie jakim jest użytkowanie. Jest ono bardziej „estetyczne” w stosunku do wielu stałopalnych źródeł ciepła. W końcu nie musimy borykać się z trocinami, czy brudem z węgla opałowego. Do tego prostota i intuicyjność użytkowania bije na głowę piece na węgiel, drewno, pellet, czy ekogroszek. Ogrzewanie domu nie wymaga od nas bowiem najmniejszego nakładu pracy związanego z zasypywaniem pieca, rąbaniem i układaniem drewna opałowego, czy innymi podobnymi czynnościami.
Omówmy dzisiaj te urządzenia na przykładzie pompy ciepła Panasonic HP.

pompy PANASONIC HP pompy PANASONIC HP pompy PANASONIC HP

Pompy ciepła Panasonic HP

Pewien czas temu mieliśmy okazję zamontować jednofazową pompę ciepła marki Panasonic Aquarea serii HP o mocy 9kW. Inwestor zdecydował się na jednostkę wewnętrzną All-in-one z wbudowanym zbiornikiem ciepłej użytkowej. Pompy generacji J cechuje zastosowanie ekologicznego czynnika R32. Przeznaczone są one w głównej mierze do nowych, lub energooszczędnych domów. Jednak użytkownicy domów modernizowanych również mogą cieszyć się ogrzewaniem tym modelem pomp. Przy odpowiednio wykonanej izolacji budynku nie ma potrzeby przewymiarowania układu, dzięki czemu oszczędzimy pieniądze na etapie instalacji i eksploatacji.
Pompy te grzeją wodę do temperatury sięgającej 60°C. Producent chwali się znakomitymi osiągami urządzeń, które otrzymały klasę A+++ w trybie ogrzewania i najwyższą klasę w trybie grzania CWU. Oznacza to znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. A zatem, przedstawiamy zdjęcia procesu wymiany pieca stałopalnego, na omawianą przez nas pompę ciepła Panasonic HP.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!