Panasonic T-CAP Pasikurowice

/ 23 marca, 2023 / Możliwość komentowania Panasonic T-CAP Pasikurowice została wyłączona

Oceń post

Wymiana pieca stałopalnego

Tematem dzisiejszego wpisu jest realizowana przez nas jesienią modernizacja kotłowni. A konkretnie, wykonaliśmy wymianę pica na ekogroszek, na pompę ciepła Panasonic T-CAP o mocy 12kW (Panasonic T-CAP Pasikurowice). Elementami składowymi instalacji jest również zasobnik ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej, oraz zbiornik buforowy. Pojemności zarówno zbiornika c.w.u jak i bufora wynoszą ok. 200l. Niejednokrotnie spotykamy się z obawami przed zastosowaniem nowoczesnych źródeł ciepła w starszych budynkach. Szczególnie w takich, gdzie odbiornikiem ciepła są tradycyjne kaloryfery. My jednak zapewniamy, że przy właściwie przygotowanym doborze i solidnie wykonanej instalacji, pompy ciepła typu powietrze-woda świetnie zdają egzamin. Oczywiście warto również rozważyć wcześniejszą termomodernizację budynku. Eliminacja nieszczelności powodujących straty ciepła, to zawsze dobre rozwiązanie. Decydując się na pompę ciepła, użytkownicy nie muszą martwić się o zapewnienie surowca opałowego w postaci drewna, węgla, ropy czy gazu. Dodatkowo mamy komfort użytkowania bez żadnego nakładu pracy fizycznej jak np. rąbanie i układanie drewna, czy przerzucanie węgla. Pompa ciepła jest urządzeniem w pełni intuicyjnym i zdecydowanie prostszym w obsłudze.

 

Parę słów o Panasonic T-CAP

Pompy ciepła Aquarea model T-CAP, to rozwiązania stworzone idealnie do instalacji w budynkach modernizowanych, oraz w takich, w których wymaga się dużej mocy urządzenia. To urządzenia, od których wymaga się utrzymania konkretnej wydajności nawet w niskich temperaturach zewnętrznych. Posiadają one zdolność do utrzymania stałej wydajności grzewczej, przy temperaturze sięgającej do – 20° C i to bez konieczności załączania się grzałek elektrycznych. Ich samodzielna praca możliwa jest nawet przy -28° C. Wszystkie pompy tej serii stanowią doskonałą alternatywę dla kotłów gazowych czy olejowych. Współpracują zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i tradycyjnymi kaloryferami, czy klimakonwektorami. Można je także podłączyć do instalacji fotowoltaicznej, czy solarnej, co zredukuje wpływ na środowisko i podniesie sprawność całego układu.

 

Nasza realizacja

Poniżej przedstawiamy zdjęcie kotłowni sprzed montażu, oraz po wykonaniu instalacji pompy ciepła. Nasza instalacja sprawnie ogrzewała modernizowany budynek przez całą minioną zimę. Każda z takich realizacji jest dla nas powodem do dumy i z chęcią dzielimy się z Wami naszymi efektami pracy – Panasonic T-CAP Pasikurowice.

Panasonic T-CAP Pasikurowice

Panasonic T-CAP Pasikurowice Panasonic T-CAP Pasikurowice
Panasonic T-CAP Pasikurowice Panasonic T-CAP Pasikurowice

Zapraszamy do kontaktu!

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!