Panasonic T-CAP – Pasikurowice

/ 16 czerwca, 2023 / Możliwość komentowania Panasonic T-CAP – Pasikurowice została wyłączona

Oceń post

Montaż pompy ciepła Panasonic T-CAP w miejscowości Pasikurowice

Powracamy do Państwa z efektami kolejnych realizacji. Tym razem pochwalimy się  zdjęciami z wykonanej przez nas wymiany pieca na ekogroszek. Wspomniane źródło ciepła zastąpiliśmy 3-fazową pompą Panasonic T-CAP o mocy 9kW. W skład układu wchodzi również zbiornik ciepłej wody użytkowej o pojemności 200l, oraz zbiornik buforowy o pojemności 100l. Tak jak już nie raz wpominaliśmy, pompy ciepła typu powietrze-woda nie są przeznaczone jedynie do nowych domów. Sprawdzają się one doskonale również w przypadku modernizacji starszych budynków, których technologia powstawania odbiega od aktualnych standardów. Klasyczne grzejniki zamiast ogrzewania podłogowego również nie stanowią przeszkody do modernizacji źródła ciepła. Wyniki naszej pracy zamieściliśmy na poniższych zdjęciach, Panasonic T-CAP – Pasikurowice.

Panasonic T-CAP - Pasikurowice Panasonic T-CAP - Pasikurowice Panasonic T-CAP - Pasikurowice

Panasonic T-CAP, czym się charakteryzuje?

Producenci pomp ciepła szybko odpowiedzieli na potrzeby swoich konsumentów. Czego wynikiem stały się pompy ciepła dedykowane w szczególności do modernizowanych budynków. Dzięki wygrzewaniu wody do wyższego parametru temperaturowego, urządzenia te z powodzeniem mogą współpracować ze standardowymi grzejnikami. Przykładem tego typu urządzeń są pompy ciepła Panasonic T-Cap. Charakteryzuje je wysoka klasa efektywności energetycznej, oraz stała wydajność do -20°C. Temperatura wylotowa modułu hydraulicznego osiąga nawet 60°C. Urządzenia te pracują nawet w tak niskich temperaturach zewnętrznych jak -28°C. Jednostki te mają wbudowany filtr magnetyczny wody i przepływomierz, a także automatyczny zawór oczyszczający powietrze. Produkcja ciepłej wody użytkowej może odbywać się zarówno z zasobnikiem zewnętrznym, jak i z jednostką o wbudowanym zbiorniku CWU. Pompy te są bardzo intuicyjne, dzięki łatwemu w użyciu zdalnemu sterownikowi. Zdalna zmiana ustawień może odbywać się dzięki funkcji obsługi za pośrednictwem chmury. W tym celu wystarczy zastosować moduł CZ-TAW1.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!