Nowoczesne i przydatne funkcje klimatyzatorów

/ 18 sierpnia, 2020 / Możliwość komentowania Nowoczesne i przydatne funkcje klimatyzatorów została wyłączona

Oceń post

Podstawowym zadaniem każdego klimatyzatora, jest schłodzenie pomieszczenia do zadanej mu temperatury. Wyposażenie standardowe odpowiedzialne jest za regulację pracy urządzenia,  tj. chłodzenie, grzanie, bądź nawilżanie powietrza. Oprócz tego, klimatyzatory posiadają również funkcje informacyjne, określające temperaturę panującą w pomieszczeniu, sugerujące wymianę filtra, lub konieczność uzupełnienia wody w nawilżaczu. Jednak obecny rynek urządzeń klimatyzacyjnych jest nam w stanie zaoferować znacznie więcej. W tym artykule przedstawimy nowoczesne i przydatne funkcje klimatyzatorów. Kilka z nich może zadziwić…

 

klimatyzacja wrocław
Nowoczesne i przydatne funkcje klimatyzatorów.

  

 

 

Oczyszczanie powietrza i jonizacja

Klimatyzatory z funkcją „Self Purify” posiadające specjalny filtr IFD, potrafią skutecznie oczyszczać klimatyzowane powietrze. Ich skuteczność potrafi być równie wysoka, jak w przypadku dostępnych na rynku, profesjonalnych oczyszczaczy powietrza.

Dla tych którzy szczególnie cenią sobie czystość i bezpieczeństwo swoje, oraz bliskich, opcja „Self Clean” może okazać się bardzo interesująca. W trakcie pracy klimatyzatora, brud gromadzący się na wymienniku ułatwia rozwój bakterii i drobnoustrojów. Dodatkowo, wpływa on negatywnie na jakość chłodzonego powietrza. Funkcja „Self Clean” polega na zamrażaniu powierzchni wymiennika przy użyciu wilgotnego powietrza, a zanieczyszczenia usuwane są podczas rozmrażania. Zarówno jednostka wewnętrzna, jak i zewnętrzna oferują opcję samooczyszczania. Dzięki temu możemy cieszyć się czystym i komfortowym powietrzem przez cały rok.

Dostępne na rynku są także klimatyzatory wyposażone w jonizatory powietrza.  Jony dodatnie odpowiadają za utrzymywanie w powietrzu cząsteczek kurzu, a wytwarzane są podczas pracy m.in. telewizora i komputera. Funkcja jonizacji polega na wytwarzaniu jonów ujemnych, wskutek czego neutralizowane są jony dodatnie, a my możemy cieszyć się czystszym powietrzem.


Eco pilot

Eco pilot to funkcja działająca przy zastosowaniu czujnika ruchu, bądź czujnika światła. Urządzenie wykrywa, oraz zmniejsza straty energii w pomieszczeniu. Inteligentny czujnik ruchu wykrywa potencjalne straty energii, poprzez monitorowanie obecności człowieka oraz jego ruchów. Z kolei inteligentny czujnik światła automatycznie dostosowuje moc chłodzenia, badając natężenie światła słonecznego.Dzięki tej funkcji ograniczamy zużycie energii, nie rezygnując z  wygody nieprzerywanego chłodzenia.


Inteligentne powietrze i technologia Wind-Free

Technologia „Inteligentne powietrze” skupiona  skupiona jest na automatycznym rozprowadzeniu przepływu powietrza w dużym pomieszczeniu. Aby uniknąć bezpośredniego nadmuchu na człowieka, chłodne powietrze kierowane jest do góry w trybie chłodzenia, oraz w dół w trybie grzania.

Jeżeli zależy Ci na  przyjemnym chłodzeniu, bez zimnych powiewów, to innowacyjna technologia Wind-Free może okazać się strzałem w 10. Delikatnie i dyskretnie rozprowadza powietrze przez tysiące mikrootworów, dzięki czemu w naszym pomieszczeniu chłód rozchodzi się równomiernie i komfortowo. Co więcej, jednostka pracująca w trybie Wind-Free wykorzystuje minimalną ilość energii, przez co nie wpływa na wyższe zużycie prądu.


Sterowanie w sposób zdalny

Producenci klimatyzatorów pomyśleli również o tych, którzy po ciężkim i gorącym dniu, marzą o powrocie do przyjemnie schłodzonego mieszkania. Wyposażenie urządzenia w adapter Wi-Fi, daje możliwość sterowania nim przy użyciu fabrycznej aplikacji zainstalowanej na tablecie, bądź smartfonie. Dzięki temu możemy sterować naszym klimatyzatorem z dowolnego miejsca. Oprócz możliwości zdalnego ustawienia temperatury w naszym domu, wiele tego typu aplikacji oferuje także stały dostęp do informacji na temat temperatury i wilgotności tam panującej.


Auto restart

Funkcja automatycznego restartu po zaniku napięcia, zapewnia ponowne włączenie się klimatyzatora, gdy tylko napięcie pojawi się ponownie. Urządzenie w takim przypadku będzie działało na takich ustawieniach, jakie zadano mu przed zanikiem prądu.


I wiele innych…

To tylko kilka z zaskakujących funkcji nowoczesnej klimatyzacji. Do równie ciekawych można zaliczyć m.in.:

automatyczną zmianę trybu pracy

program nocny

sterowanie ciszą

programator tygodniowy i programowanie temperatury

odświeżanie powietrza dodatkowym tlenem

zapobieganie przechłodzenia pomieszczenia pomieszczenia podczas nieobecności właściciela

Jak wiadomo – ilu ludzi, tyle potrzeb. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą znaleźć rozwiązanie dostosowane specjalnie do Ciebie.