Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT

/ 21 kwietnia, 2021 / Możliwość komentowania Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT została wyłączona

Oceń post

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT  – o co chodzi?

Instalacja klimatyzacji w układzie multisplit działa często z takimi samymi, lub bardzo podobnymi jednostkami wewnętrznymi, co w układzie split. Z tego względu na pierwszy rzut oka można nie dostrzec między nimi różnicy. Układ split charakteryzuje fakt, że do każdej jednostki wewnętrznej podłączona jest jedna jednostka zewnętrzna. W klimatyzacji typu multisplit sprawa wygląda już nieco inaczej. Jak sama nazwa wskazuje, do jednej jednostki zewnętrznej możliwe jest podłączenie wielu jednostek wewnętrznych (zazwyczaj 2-5).

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT
Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT

 

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT  – jak to jest możliwe?

Rozwiązanie to opiera się na połączeniu skraplacza z parownikiem w sposób równoległy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w elektroniczny zawór rozprężny. Jego zadaniem jest dostosowanie ilości czynnika chłodniczego do obciążenia cieplnego danej jednostki.  Dzięki temu wydajność urządzenia może być regulowana, a tym samym osiąga się znaczną elastyczność działania takiego systemu.

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT  – zalety takiego rozwiązania

Ogromnym atutem układu multisplit jest możliwość instalacji klimatyzacji w wielu pomieszczeniach, przy braku miejsca bądź zgody na zamontowanie kilku jednostek zewnętrznych. Rozwiązanie to pozwala na chłodzenie jednego pomieszczenia, oraz jednoczesne chłodzenie kilku pomieszczeń na pełnej bądź ograniczonej mocy urządzenia.
Kolejną zaletą takiej instalacji jest możliwość wyboru zarówno klimatyzatorów naściennych, jak i podsufitowych, kanałowych, czy przypodłogowych. Dzięki temu przy wyborze urządzeń nie trzeba kierować się jedynie zapotrzebowaniem na moc chłodniczą, ale można również mieć na względzie estetykę i własne preferencje.
Dobór na podstawie mocy chłodniczej także pozwala na znaczną elastyczność. Jednostki wewnętrzne dobierane są tak, aby suma ich mocy stanowiła zakres 50-100% mocy jednostki zewnętrznej.

 

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT – dla kogo?

Rozwiązanie to dedykowane jest m.in. do większych obiektów takich jak np. biurowce, hotele, galerie handlowe . Swoje zastosowanie znajdzie również w domach jednorodzinnych , w których inwestorowi zależy aby nie szpecić elewacji dużą ilością jednostek zewnętrznych.

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT – przykład

Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonanego przez nas montażu klimatyzacji w układzie multisplit. W tym przypadku inwestor zdecydował się na klimatyzatory Haier Flexis Plus White Matt. Kompaktowa budowa urządzenia pozwala na redukcję hałasu nawet do 16dB. Oprócz tego, technologia Self Clean odpowiada za redukcję bakterii i zanieczyszczeń zgromadzonych na wymienniku. Osobiście uważamy ten wybór za świetne rozwiązanie.

 

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT

Klimatyzacja w układzie MULTISPLIT

 

 

Zapraszamy do kontaktu!

Jak wiadomo – ilu ludzi, tyle potrzeb.  Zapraszamy do  kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą znaleźć rozwiązanie dostosowane specjalnie do Ciebie.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony na Facebook’u