Klimatyzacja w systemie VRF – montaż

/ 30 listopada, 2021 / Możliwość komentowania Klimatyzacja w systemie VRF – montaż została wyłączona

Oceń post

Klimatyzacja w systemie VRF

Klimatyzacja w systemie VRF to idealne rozwiązanie dla większych obiektów – zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych. Zaletami tego układu są nawet kilkudziesięciometrowe różnice w wysokości między jednostką wewnętrzną, a jednostką zewnętrzną. Sumaryczna długość rurociągu może wynosić nawet kilometr. W przeciwieństwie do układu typu split, w systemie VRF do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych w dowolnej konfiguracji. 


Jak to działa?

Działanie tego systemu polega na permanentnej zmianie ilości czynnika chłodniczego, który krąży w tym układzie. Zapewnia to komfort, oraz maksymalną efektywność energetyczną przy zadanych parametrach pracy. Za regulację ilości czynnika chłodniczego odpowiada zawór rozprężny, oraz dodatkowo sprężarki inverterowe.

 

 Nasza realizacja

Mimo, iż takie układy bywają skomplikowane, to montaż klimatyzacji w systemie VRF nie jest dla naszych specjalistów nowością. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z jednej z realizowanych przez nas instalacji.

Klimatyzacja w systemie VRF Klimatyzacja w systemie VRF

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!