Klimatyzacja w systemie kanałowym

/ 28 września, 2021 / Możliwość komentowania Klimatyzacja w systemie kanałowym została wyłączona

5/5 - (1 vote)

Klimatyzacja w systemie kanałowym – co to takiego?

 

Jak wiadomo, klimatyzacja może występować w różnej postaci. Ze względu na jej rodzaj, można wyróżnić m.in. klimatyzację kasetonową, ścienną, ścienno – przysufitową, przypodłogową i kanałową. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tej ostatniej.
Pod względem technicznym, klimatyzacja w systemie kanałowym – jak nazwa wskazuje, stanowi system kanałów biegnących w klimatyzowanym budynku. Ze względu na kształt tych kanałów wyróżnia się okrągłe i prostokątne. Kanały przecinają stropy i ściany budynku, przez co wymagane jest wykonanie przepustów którymi prowadzone będą kanały. Natomiast jednostka odpowiedzialna za chłodzenie powietrza musi być zlokalizowana w wyznaczonym ku temu pomieszczeniu.

klimatyzacja w systemie kanałowym

 

Zalety takiego rozwiązania.

Jedną z głównych zalet klimatyzacji kanałowej jest zdecydowanie kwestia wizualna. Urządzenie ze względu na swoje wymiary nie rzuca się w oczy. Ten system chłodzenia można uznać za wręcz niewidoczny, co czyni go idealnym rozwiązaniem w przypadku wnętrz wymagających wysokiej estetyki. Klimatyzacja kanałowa w systemie VRF pozwala na jednoczesne chłodzenie bądź ogrzewanie i cyrkulację powietrza w kilku pomieszczeniach na raz. Powietrze może być pobierane z tyłu, lub z dołu urządzenia, dzięki czemu możliwe jest elastyczne podejście do instalacji. Liniowa kontrola sprężu dyspozycyjnego umożliwia sterowanie siłą nawiewu poprzez regulację szybkości wentylatora i przepływu powietrza. Dzieję się to z udziałem zdalnego sterownika i w przypadku urządzeń marki LG nie są wymagane żadne dodatkowe akcesoria.

 

Dla kogo?

 

Rozwiązanie to dedykowane jest zarówno większym obiektom, jak i prywatnym budynkom mieszkalnym. Inwestor szukający jednoczesnego komfortu wynikającego z idealnej temperatury o każdej porze roku, oraz estetycznego efektu wizualnego zgodzi się, że jest to rozwiązanie kompleksowe.

 

Poniżej przedstawiamy wykonaną przez nas instalację klimatyzacji kanałowej w systemie VRF w prywatnym domu. Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła i rekuperacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi. Znajdziemy dla Państwa rozwiązanie, które okaże się  zarówno ekonomiczne jak i efektywne. Zapraszamy także na naszego Facebook’a, aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami!

klimatyzacja w systemie kanałowym klimatyzacja w systemie kanałowym klimatyzacja w systemie kanałowym