Klimatyzacja dla biura Wrocław

Klimatyzacja do biura Wrocław

Gdy emocje w biurze sięgają zenitu, a nowe zlecenia i oferty przygotować trzeba w tempie, który maratończyk osiąga w kilka sekund, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie klimatyzacji, która doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach. We Wrocławiu nie brakuje firm, które zajmują się montażem tego typu urządzeń, jednak to właśnie my spełniamy wszystkie warunki nawet najbardziej wymagających klientów. Naszą ofertę kierujemy do małych i dużych pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych czy gabinetów. Nasz urządzenia dopasowują się do każdego wnętrza, a nawet do klasycznych i najbardziej nowoczesnych pomieszczeń. Odpowiednia temperatura, którą zapewniają nasze klimatyzatory zapewnia komfort i wygodę pracowników nawet podczas upałów. Montaż klimatyzacji w biurze to coraz częstsza praktyka, a wybór i montaż urządzeń, warto pozostawić fachowcom.

Zasada działania klimatyzacji

Klimatyzator ścienny, bo takie są najczęściej użytkowane w biurach, ma podstawowe zadania – wymianę powietrza, wentylację pomieszczenia oraz stałe utrzymywanie ustawionej temperatury. Urządzenie pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje, a następnie oziębia je i nawilża, po czym przez otwory klimatyzacyjne wydobywa się już ochłodzone, rześkie powietrze. Zasada działania klimatyzatora jest więc zbliżona do funkcjonowania lodówki. Klimatyzacja Wrocław składa się z sześciu głównych elementów: skraplacza i parownika, sprężarki, zaworu rozprężnego i dwóch wentylatorów. Czynnik roboczy krąży w klimatyzatorze pomiędzy dwoma pierwszymi elementami. W parowniku odbierane jest ciepłe powietrze, a za pomocą skraplacza usuwane poza budynek. Tym sposobem powietrze w biurze zostaje ochłodzone, a ciepło usunięte na zewnątrz. Urządzenia powodujące powstawanie hałasu umieszczone są na zewnątrz budynku.

klimatyzacja
klimatyzacja dla domu
klimatyzacja biuro

Klimatyzacja do biura w mieście

Wbrew obiegowej opinii stosowanie klimatyzatora nie jest szkodliwe dla zdrowia. Warto jednak zainwestować w sprzęt dobrej jakości, od sprawdzonego sprzedawcy, który doradzi, zorganizuje montaż, przeszkoli z obsługi oraz zaoferuje specjalistyczny serwis klimatyzacji  Wrocław do biura.

Zalet używania klimatyzatora jest wiele. Nowoczesne urządzenia ułatwiają oddychanie i funkcjonowanie osobom cierpiącym na uczulenie na pyłki kwiatowe, kurz, roztocza czy sierść czworonogów. Zamontowane w nich antyalergiczne filtry powietrza oczyszczają je bowiem z zanieczyszczeń. Drugą, ciekawą funkcją tych urządzeń jest możliwość ogrzania pomieszczenia, dzięki maksymalnej temperaturze nadmuchu, wynoszącej 35°C. Jest to rozwiązanie tańsze i mniej energochłonne niż np. piecyk elektryczny.

Klimatyzator zamontowany (montaż klimatyzacji wrocław) w biurze ma jednak za zadanie przede wszystkim zapewnić komfort pracy osobom w nim przebywającym – głównie pracownikom, klientom i gościom firmy. Najbardziej optymalną temperaturą do pracy jest 20-25°C. Wartość ta jest często przekraczana podczas upałów. Spowodowane jest to nadmiernym nagrzewaniem się murów podczas upałów. Pracy w dusznym, nagrzanym pomieszczeniu nie można zaliczyć do efektywnej i wydajnej. Aby ją usprawnić i polepszyć samopoczucie pracowników, zamontowanie klimatyzacji w biurze będzie rozwiązaniem korzystnym. Także klienci i kontrahenci odbywający np. spotkanie z zarządem, docenią przebywanie w świeżych, komfortowych warunkach.

Zdrowie a klimatyzacja do domu

Posiadanie klimatyzacji w domu to nie tylko korzyści dla komfortu, lecz także dla zdrowia. Zamontowana klimatyzacja dla domu we Wrocławiu umożliwia utrzymywanie stałej temperatury powietrza oraz wilgotności, a to właśnie te elementy znacząco wpływają na zdrowie człowieka. Dlaczego? Zbyt suche i ciepłe powietrze negatywnie oddziałuje na kondycję oczu, czy gardła, obniżając ich naturalną wilgotność. Osoby przebywające w pomieszczeniach o wilgotności powietrza poniżej 40% narażone są na drapanie w okolicach gardła, a także uciążliwe pieczenie oczu. Zamontowanie klimatyzacji do mieszkania pomaga niwelować ten problem, ponieważ urządzenia te posiadają specjalistyczne filtry i czujniki dbające o kondycję powietrza w pomieszczeniu.

Profesjonalna klimatyzacja domowa pozwala cieszyć się nie tylko chłodem w upalne dni, lecz także pozytywnie wpływa na funkcjonowanie w mieszkaniu ze względu na stałą temperaturę i wilgotność powietrza. Montaż i serwisowanie klimatyzacji do domu we Wrocławiu odbywać powinna się pod okiem specjalisty, który dokładnie określi stan urządzenia i zapewni mu wieloletnie, bezawaryjne działanie. Szczególnie osoby starsze powinny pomyśleć o montażu klimatyzacji do domu we Wrocławiu, ponieważ pozytywnie wpływa ona na ich odpoczynek i samopoczucie podczas przebywania w mieszka.

Kontakt dla klientów. Zapraszamy +48 505-453-666


Strona kontaktowa

Dlaczego my

Pomiary

Wykonujemy pomiary skuteczności pracy instalacji wentylacji, a także pomiary pracy urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń z zakresu klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz cctv. Wykonujemy czyszczenie i konserwację urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i cctv.

Projektowanie

Wykonujemy projekty budowlane i wykonawcze z zakresu instalacji sanitarnych, a w szczególności projekty wentylacji i klimatyzacji.

Wykonastwo

Oferujemy usługi z zakresu wykonawstwa instalacji sanitarnych, a w szczególności z zakresu dostawy i montażu klimatyzacji i wentylacji. W ofercie znajduje się również wykonawstwo instalacji i urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej.