Chłodnictwo Wrocław

Instalacje z układem wody lodowej

      Agregaty wody lodowej to urządzenia chłodnicze,  służące  do odprowadzania ciepła z cieczy w procesie klimatyzacji. W zależności od typu agregatu, dostarcza on powietrze lub ciecz o niskiej temperaturze, określonej dla danych warunków.  Urządzenia te stanowią element niezbędny w zamkniętych obiegach chłodzących maszyn produkcyjnych, oraz różnego typu systemach klimatyzacyjnych. Takie układy sprawdzają się szczególnie  w przypadku utrzymania precyzyjnych procesów technologicznych, w których wymagane są ściśle określone parametry powietrza. Pozwalają one także m.in. na utrzymanie odpowiedniej temperatury cieczy chłodząco-smarującej w sprzętach spawalniczych, obrabiarkach i innych urządzeniach polegających na sprawnej wymianie ciepła. 

 

 

 

Klimatyzacja Wrocław dla przemysłu

      Instalacje wykorzystujące agregaty wody lodowej stanowią alternatywę dla systemów klimatyzacji freonowych. Użycie schładzanej wody jako czynnika chłodniczego jest tańszym rozwiązaniem, w stosunku do zastosowania freonu, dzięki czemu wyższe koszty montażu rekompensowane są tańszym użytkowaniem, w porównaniu do układów freonowych. Układ oparty na tym rozwiązaniu składa się przede wszystkim z agregatu wody lodowej, oraz wewnętrznych odbiorników chłodu połączonych instalacją hydrauliczną.  Dodatkowe wyposażenie w pompę ciepła pozwoliłoby na obniżenie kosztów eksploatacji.  Profesjonalny projekt i wykonanie zapewnia możliwość korzystania w pełni z zalet tego typu systemów.

 

Kontakt dla klientów. Zapraszamy +48 505-453-666


Strona kontaktowa

Dlaczego my

Pomiary

Wykonujemy pomiary skuteczności pracy instalacji wentylacji, a także pomiary pracy urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń z zakresu klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz cctv. Wykonujemy czyszczenie i konserwację urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i CCTV.

Projektowanie

Wykonujemy projekty budowlane i wykonawcze z zakresu instalacji sanitarnych, a w szczególności projekty wentylacji i klimatyzacji.

Wykonawstwo

Oferujemy usługi z zakresu wykonawstwa instalacji sanitarnych, a w szczególności z zakresu dostawy i montażu klimatyzacji i wentylacji. W ofercie znajduje się również wykonawstwo instalacji i urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej.