Chłodnictwo Wrocław

Instalacje z układem wody lodowej

      Agregaty wody lodowej to urządzenia chłodnicze,  służące  do odprowadzania ciepła z cieczy w procesie klimatyzacji. W zależności od typu agregatu, dostarcza on powietrze lub ciecz o niskiej temperaturze, określonej dla danych warunków.  Urządzenia te stanowią element niezbędny w zamkniętych obiegach chłodzących maszyn produkcyjnych, oraz różnego typu systemach klimatyzacyjnych. Takie układy sprawdzają się szczególnie  w przypadku utrzymania precyzyjnych procesów technologicznych, w których wymagane są ściśle określone parametry powietrza. Pozwalają one także m.in. na utrzymanie odpowiedniej temperatury cieczy chłodząco-smarującej w sprzętach spawalniczych, obrabiarkach i innych urządzeniach polegających na sprawnej wymianie ciepła. 

 

 

 

Klimatyzacja dla przemysłu

      Instalacje wykorzystujące agregaty wody lodowej stanowią alternatywę dla systemów klimatyzacji freonowych. Użycie schładzanej wody jako czynnika chłodniczego jest tańszym rozwiązaniem, w stosunku do zastosowania freonu, dzięki czemu wyższe koszty montażu rekompensowane są tańszym użytkowaniem, w porównaniu do układów freonowych. Układ oparty na tym rozwiązaniu składa się przede wszystkim z agregatu wody lodowej, oraz wewnętrznych odbiorników chłodu połączonych instalacją hydrauliczną.  Dodatkowe wyposażenie w pompę ciepła pozwoliłoby na obniżenie kosztów eksploatacji.  Profesjonalny projekt i wykonanie zapewnia możliwość korzystania w pełni z zalet tego typu systemów.

 

Kontakt dla klientów. Zapraszamy +48 505-453-666


Strona kontaktowa

Dlaczego my

Pomiary

Wykonujemy pomiary skuteczności pracy instalacji wentylacji, a także pomiary pracy urządzeń klimatyzacyjnych oraz chłodniczych.

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń z zakresu klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz cctv. Wykonujemy czyszczenie i konserwację urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i CCTV.

Projektowanie

Wykonujemy projekty budowlane i wykonawcze z zakresu instalacji sanitarnych, a w szczególności projekty wentylacji i klimatyzacji.

Wykonawstwo

Oferujemy usługi z zakresu wykonawstwa instalacji sanitarnych, a w szczególności z zakresu dostawy i montażu klimatyzacji i wentylacji. W ofercie znajduje się również wykonawstwo instalacji i urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej.