Klimatyzacja do biura Wrocław

Gdy emocje w biurze sięgają zenitu, a nowe zlecenia i oferty przygotować trzeba w tempie, który maratończyk osiąga w kilka sekund, idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie klimatyzacji, która doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach. We Wrocławiu nie brakuje firm, które zajmują się montażem tego typu urządzeń, jednak to właśnie my spełniamy wszystkie warunki nawet najbardziej wymagających klientów. Naszą ofertę kierujemy do małych i dużych pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych czy gabinetów. Nasz urządzenia dopasowują się do każdego wnętrza, a nawet do klasycznych i najbardziej nowoczesnych pomieszczeń. Odpowiednia temperatura, którą zapewniają nasze klimatyzatory zapewnia komfort i wygodę pracowników nawet podczas upałów. Montaż klimatyzacji w biurze to coraz częstsza praktyka, a wybór i montaż urządzeń, warto pozostawić fachowcom.

Klimatyzator do biura Wrocław

Klimatyzator to urządzenie bardzo popularne w samochodach, biurach czy sklepach. Kiedy za oknem temperatury znacząco rosną, przebywanie w pomieszczeniu klimatyzowanym przynosi ulgę, orzeźwienie i przyjemne ochłodzenie.

Zasada działania klimatyzacji

Klimatyzator ścienny, bo takie są najczęściej użytkowane w biurach, ma podstawowe zadania – wymianę powietrza, wentylację pomieszczenia oraz stałe utrzymywanie ustawionej temperatury. Urządzenie pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje, a następnie oziębia je i nawilża, po czym przez otwory klimatyzacyjne wydobywa się już ochłodzone, rześkie powietrze. Zasada działania klimatyzatora jest więc zbliżona do funkcjonowania lodówki. Klimatyzacja składa się z sześciu głównych elementów: skraplacza i parownika, sprężarki, zaworu rozprężnego i dwóch wentylatorów. Czynnik roboczy krąży w klimatyzatorze pomiędzy dwoma pierwszymi elementami. W parowniku odbierane jest ciepłe powietrze, a za pomocą skraplacza usuwane poza budynek. Tym sposobem powietrze w biurze zostaje ochłodzone, a ciepło usunięte na zewnątrz. Urządzenia powodujące powstawanie hałasu umieszczone są na zewnątrz budynku.

Klimatyzacja do biura w mieście Wrocław – korzyści

Wbrew obiegowej opinii stosowanie klimatyzatora nie jest szkodliwe dla zdrowia. Warto jednak zainwestować w sprzęt dobrej jakości, od sprawdzonego sprzedawcy, który doradzi, zorganizuje montaż, przeszkoli z obsługi oraz zaoferuje specjalistyczny serwis klimatyzacji do biura we Wrocławiu.

Zalet używania klimatyzatora jest wiele. Nowoczesne urządzenia ułatwiają oddychanie i funkcjonowanie osobom cierpiącym na uczulenie na pyłki kwiatowe, kurz, roztocza czy sierść czworonogów. Zamontowane w nich antyalergiczne filtry powietrza oczyszczają je bowiem z zanieczyszczeń. Drugą, ciekawą funkcją tych urządzeń jest możliwość ogrzania pomieszczenia, dzięki maksymalnej temperaturze nadmuchu, wynoszącej 35°C. Jest to rozwiązanie tańsze i mniej energochłonne niż np. piecyk elektryczny.

Klimatyzator zamontowany w biurze ma jednak za zadanie przede wszystkim zapewnić komfort pracy osobom w nim przebywającym – głównie pracownikom, klientom i gościom firmy. Najbardziej optymalną temperaturą do pracy jest 20-25°C. Wartość ta jest często przekraczana podczas upałów. Spowodowane jest to nadmiernym nagrzewaniem się murów podczas upałów. Pracy w dusznym, nagrzanym pomieszczeniu nie można zaliczyć do efektywnej i wydajnej. Aby ją usprawnić i polepszyć samopoczucie pracowników, zamontowanie klimatyzacji w biurze będzie rozwiązaniem korzystnym. Także klienci i kontrahenci odbywający np. spotkanie z zarządem, docenią przebywanie w świeżych, komfortowych warunkach.

Zdarza się, że korzystanie z klimatyzacji w biurze odbija się niekorzystnie na zdrowiu. Objawiać się to może np. wysuszeniem spojówek oka, podrażnieniem gardła czy rozwojem przeziębienia. Występującym zagrożeniem jest także rozwój pleśni i grzybów, ze względu na obecność wilgotnego środowiska podczas pracy urządzenia. Wszystkie te ryzyka są możliwe do zminimalizowania praktycznie do zera. Kluczem do uniknięcia negatywnych konsekwencji użytkowania klimatyzacji jest prawidłowe z niej korzystanie oraz okresowa dezynfekcja, regularna wymiana czynnika chłodzącego i filtrów. Serwisowanie klimatyzatora warto więc powierzyć wykwalifikowanym specjalistom. Polecanym serwisem klimatyzacji we Wrocławiu jest…. Jego wieloletnie doświadczenie w zakresie klimatyzacji do biura, domu czy obiektów handlowych gwarantuje solidną i sprawną konserwację od A do Z.

Zakup klimatyzatora trzeba potraktować jako inwestycję i zwrócić uwagę na przewagę korzyści nad kosztami. Fundamentalną kwestią jest dbałość o regularne serwisowanie instalacji. Bez cyklicznej wymiany filtrów, uszczelniania i uzupełniania czynnika roboczego, klimatyzator ścienny nie będzie prawidłowo wykonywał swojej pracy. Niewłaściwe funkcjonowanie urządzenia naraża osoby przebywające w jego otoczeniu na wystąpienie kłopotów zdrowotnych. Niewątpliwie także ustawianie prawidłowej temperatury ma ogromne znaczenie dla osiągania zamierzonego efektu. Różnica między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz nie powinna wynosić więcej niż 6°C, aby zagwarantować bezpieczeństwo i pozytywnie wpłynąć na warunki przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu.